Nederlands English Polski Chinese Deutsch
Wstęp
Metody
Results (PL)
Championships
Racingpigeons (PL)
Breedingpigeons (PL)
Loftreports (PL)
References (PL)
News (PL)
Photo's (PL)
Links (PL)
Contact (PL)
Guestbook (PL)
For Sale
Metody

Huub jest kimś, kogo nie można zakwalifikować jako mało liczącego się hodowcę. Sprawdza swoje gołębie na wszystkich zawodach ogólnie liczących się mistrzostw. To jest powód, dla którego uczestniczy w długich lotach i posiada spore zaplecze ''zawodników''.

W okresie zimowym w jego gołębniku znajduje się 175 gołębi. W normalnych lotach startuje z 21 wdowcami i 24 samicami.

Oprócz tego, posiada 18 wdowców i wdów , przeznaczonych na loty dłuższe niż jeden dzień.

Pod koniec Grudnia łączy gołębie Rozplodowe (około 30 par), a od początku stycznia wdowce i wdowy przygotowywane są do regularnych lotów.
Kiedy młode osiągną 14 dni, rodzice są separowani, a część młodych jest umieszczana na ''specjalnie wydzielonej części gołębnika" wraz z matką, niektóre z nich zostają z samcem, by wzmocnić wzajemne relacje. Para jest łączona ponownie przed pierwszym lotem, będą rozdzielone po sześcio i ośmiodniowych jajkach i to jest metoda wdowieństwa - gołąb, który został wysłany bardzo daleko, dołoży wszelkich starań by powrócić jak najszybciej do swojej rodziny.
Ta gra powinna trwać do ostatniego dnia lotów długodystansowych.
Ptaki z wdowieństwa które wysyłane są na loty dwudniowe powinny być połączone na początku marca.

Zainspirowała go rywalizacja samicami kilku niemieckich przyjaciół, którzy ścigają się z powodzeniem samicami pochodzącymi z hodowli Huub'a.
Jak połączenie A. Bauer - J. Hofman (http://www.j-h-brieftauben-augenzeichen.de/). Ta kombinacja stosowana jest od 1993 r. i można powiedzieć, że 50% ich hodowli pochodzi z gołębnika Huub'a Hermansa.

Na początku młodziutkie ptaki są przyciemniane i nie są rozdzielane. By wprowadzać je w najwyższym stopniu w cykl powrotu do domu, kalendarz treningowy powinien zawierać 40 km tygodniowo. Poprzeczka hodowli nie wymaga szczególnych zabiegów, gdyż są to głównie gołębie przeznaczone na krótkie dystanse.

W gołębniku Huub'a stosuje się wysoki standard zabiegów medycznych, dlatego więc co trzy do czterech tygodni, weterynarz Peter Boskamp (http://www.pigeonvetcenter.com/) z Beek jest wzywany na konsultacje.
Oddchody są poddawane testom, a z gardeł pobierany jest wymaz do dalszych badań. W zależności od rezultatów, podejmowane są stosowne działania.

Co dwa tygodnie w sezonie lotowym ptakom podawany jest środek przeciw rzęsistkowicy (Metro), coś do zapobiegania chorobom gardła i dróg oddechowych oraz utrzymnia je w czystości (SA-mix). Ponadto, gołębie przyjmują obowiązkowo co roku paramixo, dawany jest im również środek leczący paratyfus oraz szczepionka.

Huub używa wielu naturalnych produktów firmy Lockopower Concret plus + M. Gebert z Niemiec (http://www.lockhopower.de/), zwłaszcza produktów homeopatycznych.