Huub jest kimś, kogo nie można zakwalifikować jako mało liczącego się hodowcę. Sprawdza swoje gołębie na wszystkich zawodach ogólnie liczących się mistrzostw. To jest powód, dla którego uczestniczy w długich lotach i posiada spore zaplecze ''zawodników''.
W okresie zimowym w jego gołębniku znajduje się 175 gołębi. W normalnych lotach startuje z 21 wdowcami i 24 samicami.
Oprócz tego, posiada 18 wdowców i wdów , przeznaczonych na loty dłuższe niż jeden dzień.
Pod koniec Grudnia łączy gołębie Rozplodowe (około 30 par), a od początku stycznia wdowce i wdowy przygotowywane są do regularnych lotów. Kiedy młode osiągną 14 dni, rodzice są separowani, a część młodych jest umieszczana na ''specjalnie wydzielonej części gołębnika" wraz z matką, niektóre z nich zostają z samcem, by wzmocnić wzajemne relacje. Para jest łączona ponownie przed pierwszym lotem, będą rozdzielone po sześcio i ośmiodniowych jajkach i to jest metoda wdowieństwa - gołąb, który został wysłany bardzo daleko, dołoży wszelkich starań by powrócić jak najszybciej do swojej rodziny. Ta gra powinna trwać do ostatniego dnia lotów długodystansowych. Ptaki z wdowieństwa które wysyłane są na loty dwudniowe powinny być połączone na początku marca.
Zainspirowała go rywalizacja samicami kilku niemieckich przyjaciół, którzy ścigają się z powodzeniem samicami pochodzącymi z hodowli Huub'a. Jak połączenie A. Bauer - J. Hofman (http://www.j-h-brieftauben-augenzeichen.de/). Ta kombinacja stosowana jest od 1993 r. i można powiedzieć, że 50% ich hodowli pochodzi z gołębnika Huub'a Hermansa.
Na początku młodziutkie ptaki są przyciemniane i nie są rozdzielane. By wprowadzać je w najwyższym stopniu w cykl powrotu do domu, kalendarz treningowy powinien zawierać 40 km tygodniowo. Poprzeczka hodowli nie wymaga szczególnych zabiegów, gdyż są to głównie gołębie przeznaczone na krótkie dystanse.
W gołębniku Huub'a stosuje się wysoki standard zabiegów medycznych, dlatego więc co trzy do czterech tygodni, weterynarz Peter Boskamp (http://www.pigeonvetcenter.com/) z Beek jest wzywany na konsultacje. Oddchody są poddawane testom, a z gardeł pobierany jest wymaz do dalszych badań. W zależności od rezultatów, podejmowane są stosowne działania.
Co dwa tygodnie w sezonie lotowym ptakom podawany jest środek przeciw rzęsistkowicy (Metro), coś do zapobiegania chorobom gardła i dróg oddechowych oraz utrzymnia je w czystości (SA-mix). Ponadto, gołębie przyjmują obowiązkowo co roku paramixo, dawany jest im również środek leczący paratyfus oraz szczepionka.
Huub używa wielu naturalnych produktów firmy Lockopower Concret plus + M. Gebert z Niemiec (http://www.lockhopower.de/), zwłaszcza produktów homeopatycznych. |