Nederlands English Polski Chinese Deutsch
Wstęp
Metody
Results (PL)
Championships
Racingpigeons (PL)
Breedingpigeons (PL)
Loftreports (PL)
References (PL)
News (PL)
Photo's (PL)
Links (PL)
Contact (PL)
Guestbook (PL)
For Sale
Wstęp

Już w bardzo młodym wieku Huub wszedł w kontakt ze sportem, jakim są loty gołębi. Gdy miał 5 lat, przesiadywał na małej ławce czekając na gołębie sąsiada Pierre de Bruijn, które docierały z lotów.

Kiedy jego sąsiad zmarł w 1977 roku, rodzina Hermans zbudowała mały strych na własnym podwórku, a Huub został członkiem PDV de Adelaar w miejscu zamieszkania.

Na corocznie organizowanej wystawie młodzieży CLB v. P. w 1982 roku, Huub wygrał dwukrotnie z rzędu z mistrzami Thei Bours z Elsloo i Lei Zinken z Sittard. Obaj ci Hodowcy dali mu kilka znakomitych gołębi i niemalże całe poddasze było tylko przez gołębie oblegane.

Thei Bours i Huub nawiązali bardzo szczególna przyjaźń, i wciąż każdego roku Huub otrzymywał kilka gołębi od Bours Thei, więc nie jest tak dziwne, że prawie całkowicie hodowla Huub'a opiera się na gołębiach Thei.
Z przodków Thei, Huub ma potomstwo z prawie wszystkich 25 laureatów wojewódzkich.

Tym samym Thei służył Huub'owi doradztwem poprzez lata.
Od kilku lat bracia i siostry Natascha to najlepsze gołębie na średnich dystansach Holandii '96 (również gołąb olimpijczyk z Bazylei '97). Natascha była także pełną siostrą Ricardo, czwartego gołębia najlepszego na średnich dystansach Holandii '96. Ricardo jest obecnie jednym z super rozpłodowców w gołębniku Mike'a Ganus (Stany Zjednoczone).

W 2007 i 2008 Huub kupił kilka gołębi bezpośrednio od Pieter'a Veenstry (takich jak: trzy półsiostry i jednego półbrata " Mister Blue", bezpośredniego syna i córkę "Prima Donna", brata z gniazda "Davinci" i troje bezpośrednich dzieci "Mister Blue"), siedmiu wnuków ''De Kleine Dirk'' (Gerarda Koopmana) i siedmiu wnuków ''De Kannibaala'' (Dirka van Dijcka). Pierwsze potomstwo z ostatniej linii wydają się być doskonałe, obserwując ich wyniki.

Chociaż Huub, jako 46-latek, uznawany jest za młodego miłośnika tego sportu, swoją aktywność związaną z gołębiami przejawia od bardzo dawna. Nie jest jednak możliwe, by samodzielnie opiekował się gołębiami, gdyż pracuje na pełen etat jako administrator sieci w gminie Leudal (Limburgia - Holandia). Bez swej żony Diany i matki Mientje, które mieszkają pod tym samym adresem, nigdy nie udałoby mu się osiągnąć tyle sukcesów i stać się tak liczącym hodowcą, jakim jest obecnie.
Można zatem powiedzieć, że rodzina Hermans jest w swym przedsięwzięciu kompletna!

News (PL)
No items found.